Aksident masiv, përplasen 100 makina, 2 të vdekur e mbi 50 të plagosur

Publikuar tek: aktualitet, më 13:31 11-02-2019 Aksident masiv, përplasen 100 makina, 2 të vdekur e mbi 50 të plagosur

Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur dhe më shumë se 50 të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes së 100 makinave në Kinë, njofton kanali shtetëror CGTN.

Përplasja ndodhi rreth orës 8 (lokale) mëngjesin e së shtunës në autostradat Sinan-Jianhe dhe Jiangkou-Weng'an, në krahinën jugperëndimore të Guizhou të vendit.

Videoja nga vendi i ngjarjes tregon qindra makina dhe një autobus të vendosur mbi njëri-tjetrin.

Shkak i aksidentit është bërë lagështia në rrugë. Ndërsa 10 nga të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « DENONCIMI SHOKUES në newsbomb.al, ARRESTOHET brenda 1 ore polici që ngacmoi seksualisht 15 vjeçaren
Keisi feston ditëlindjen, Stresi bën URIMIN special nga burgu »
Article Logic
Execution time: 0.0044131278991699
array(1) { ["section"]=> string(75) "aksident-masiv-perplasen-100-makina-2-te-vdekur-e-mbi-50-te-plagosur-152372" }