Aksident në Bulqizë, plagoset në galeri minatori

Publikuar tek: aktualitet, më 19:30 02-08-2017 Aksident në Bulqizë, plagoset në galeri minatori

Pasditen e sotme në një nga galeritë e minierës së Bulqizës  është rregjistruar një aksident me pasojë plagosjen e një minatori.

Burimet bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në galeritë e zonës D të minierës së Bulqizës, ku minatori gjatë një kontrolli me levë në tavanin e galerisë është zënë poshtë nga një masiv që është shkëputur.

Deri tani nuk behet ende i ditur emri i minatorit të plagosur. Ndërkohë nga burime konfidenciale mësojmë se minatori ka pësuar fraktura të rënda në disa pjesë të trupit dhe pas trajtimit fillestar në spitalin e Bulqizës është dërguar për mjekim më të specializuar në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 2 kongresmenët e SHBA në Shqipëri, Ambasada Amerikane tregon çfarë diskutuan me Bashën dhe Metën
Flakët po shkrumbojnë pyjet në Pogaj të Hasit »
Article Logic
Execution time: 0.011523962020874
array(1) { ["section"]=> string(53) "aksident-ne-bulqize-plagoset-ne-galeri-minatori-88104" }