Aksioni për çlirimin e hapësirave publike, fadromat te Njësia 3

Publikuar tek: politike, më 13:38 18-01-2016 Aksioni për çlirimin e hapësirave publike, fadromat te Njësia 3

Aksioni i Bashkisë së Tiranës për çlirimin e hapësirave të zaptuara midis pallateve nga ndërtime të paligjshme ka vijuar gjatë ditës së sotme në Njësinë 3.

Baza betoni, garazhe automjetesh, depo të imporvizuara dhe mure rrethues janë disa prej ndërtimeve të shembura nga fadromat e Bashkisë. Veliaj u shpreh se aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje mbi kolektorë do të vijojë edhe në njësitë e tjera.

“Po çlirojmë Njësia 3 këto ditë e kështu në çdo njësi! Shumica e ndershme nuk duhet të vuajë nga një grusht shkelësish”, shkrua kryebashkiaku Erion Veliaj.

dd2.jpg

dd1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Obama lideri më popullor në Facebook, Edi Rama ndër 6 më popullorët në Europë
Basha flet për shantazhe mes Ramës dhe Metës te Vila 30 por vlerëson Metën për qëndrimin: Kanë mosmarrëveshje për pushtetin »
Article Logic
Execution time: 0.018894910812378
array(1) { ["section"]=> string(68) "aksioni-per-clirimin-e-hapesirave-publike-fadromat-te-njesia-3-30297" }