Aktivisti i shoqërisë civile, denoncon ndotjen nga mbetjet spitalore, dhe bën thirrje për protestë para kryeministrisë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:56 13-07-2017 Aktivisti i shoqërisë civile, denoncon ndotjen nga mbetjet spitalore, dhe bën thirrje për protestë para kryeministrisë

Çështja e trajtimit të mbetjeve spitalore, mori një vëmendje shumë të madhe pas denoncimit në një emision investigativ të rastit të hedhjes së mbeturinave spitalore në lumin Erzen.

Por mesa duket se është një çështje që nuk do të mbyllet me kaq, pasi një nga aktivistët më të njohur të mbrojtjes së mjedisit, Aulon Kalaja, ditën e sotme ka denoncuar sërish disa pamje të vendeve ku depozitohen mbeturinat spitalore. Në statusin e tij, Kalaja shkruan se kjo gjendje e krijuar është alarmante, dhe se për këtë fakt duhet të ngrihen të gjithë dhe të protestojnë para kryeministrisë.

Statusi plotë i Aulon Kalasë:

aulon_kalaja.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pronarët e lokalit rrahin rëndë me shkop bejsbolli dy elektriçistë të OSHE
Kapen me drogë dhe armë dy persona në Tiranë, shpallet në kërkim një tjetër (EMRA DHE DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.019088983535767
array(1) { ["section"]=> string(122) "aktivisti-i-shoqerise-civile-denoncon-ndotjen-nga-mbetjet-spitalore-dhe-ben-thirrje-per-proteste-para-kryeministrise-86069" }