Aktivisti Lapaj tregon kushtin që duhet të plotësojnë shqiptarët që të bëhet reforma në drejtësi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:40 27-12-2017 Aktivisti Lapaj tregon kushtin që duhet të plotësojnë shqiptarët që të bëhet reforma në drejtësi

Çështja e reformës në drejtësi, një nga temat më të nxehta të aktualitetit politik shqiptar, vijon të diskutohet.

Në emisionin “Arena” në Oraneës, aktivisti i njohur, Adriatik Lapaj u shpreh se nëse shqiptarët e duan reformën në drejtësi duhet të ngrihen në këmbë.

Më tej Adriatik Lapaj shtoi që qytetarët nuk duhet të presin nga ndërkombëtarët, por t’i thërrsain mendjes së tyre për këtë çështje.

“Në gjykimin tim, personalitetet që janë aty nuk më ngrohin dhe nuk kam shumë shpresë. E dyta, kush do t'i zëvendësojë këta? Sepse do të ikin 30% e sistemit. Unë jam i pakënaqur nga puna e kësaj zonjës. Njerëzit vijnë dhe më thonë t'i çojmë para gjyqtarit dhe prokurorit. Unë them jo. Qytetarët nëse presin që reformën ta bëjnë amerikanët, ia fusin kot, ligjin ta bëjnë të mirë sa të dojë, se nuk e bëjnë dot amerikanët. Nëse duan reformë në drejtësi le t'i thërrasin mendjes”,- tha Lapaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022842168807983
array(1) { ["section"]=> string(103) "aktivisti-lapaj-tregon-kushtin-qe-duhet-te-plotesojne-shqiptaret-qe-te-behet-reforma-ne-drejtesi-104595" }