Aktivisti nuk mban më: Çi q* tëmën, kush mban përgjegjësi këtu

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:08 06-07-2016 Aktivisti nuk mban më: Çi q* tëmën, kush mban përgjegjësi këtu

Aktivisti Arbër Çepani është shprehur mjaft i revoltuar për faktin se në biznesin e tij ka munguar sot energjia elektrike.

Ish-fituesi i Big Brother Albania shkruan se pavarësisht se në Shqipëri paguhet dyfishi i çmimit që konsumon apo nëse nuk paguan futesh në burg, askush nuk mban përgjegjësi për dëmin që u bëhet konsumatorëve kur mungon energjia.

“Taksat si në Suedi, shërbimet si në Afrikë! Kur nuk paguan dritat, të fusin në burg... Paguan dyfishin e dritave së tashmë "je biznes i madh" por kur të heqin dritat çdo ditë, asnjë nuk futet në burg!! Mban njeri përgjegjësi për "vdekjen klinike" të biznesit kur je pa energji?! Mban njeri përgjegjësi për klientet që ikin dhe për ata që nuk futen?! Apo "çi qi tëmen" kujt i plasi se nuk merr mbrapsht asnjë shërbim, mjafton që paguan në fund të muajit”, shkruan Çepani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.061892032623291
array(1) { ["section"]=> string(65) "aktivisti-nuk-mban-me-ci-q-temen-kush-mban-pergjegjesi-ketu-45742" }