Aktivitetet kulturore në Tiranë, teatro e filma për publikun

Publikuar tek: kulture-art, më 10:59 14-02-2015 Aktivitetet kulturore në Tiranë, teatro e filma për publikun Aktivitetet kulturore në Tiranë 14-21 Shkurt

Java kulturore në Tiranë do të nisë me premirën “Kontroversal” në Teatrin “Spahivogli” si dhe do të vazhdojë më pas me operën “Suor Angelica e Gianni Schicchi” në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Teatri “Metropol’’ shfaq premierën për fëmijë “Dy çamarokët”, ndërkohë që tek kinema ‘’Marubi’’ shfaqen tre filma. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 21 fotot më të mira 2014/ Vendi i parë, dy djem homoseksualë në Rusi
Vedat Ademi lançon "Bën Ftohtë" »
Article Logic
Execution time: 0.018172025680542
array(1) { ["section"]=> string(64) "aktivitetet-kulturore-ne-tirane-teatro-e-filma-per-publikun-3304" }