Aktori i humorit ironizon Gjykatës Kushtetuese për Vettingun: Ligj kundra nesh? Do ta miratojmë mos kini merak

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:31 23-11-2016 Aktori i humorit ironizon Gjykatës Kushtetuese për Vettingun: Ligj kundra nesh? Do ta miratojmë mos kini merak

“Faleminderit që na sollët këtë ligj që është kundra nesh dhe ne do ta miratojmë mos kini merak” kështu ironizon aktori i njohur Koço Devole seancën e një dite më parë të Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit të Vettingut.

 Devole nëpërmjetë parodizimit në ‘Fiks Fare’, vendos veten në rolin e kreut të Gjykatës dhe i drejtohej ambasadorëve Lu dhe Vlahutin duke iu thënë të mos shqetësohen se do ta miratojnë Vettingun.

“Pra që ti biem shkurt, ju na sollët neve ligjin e vettingut, një ligj që ta miratojmë ne, gjykatësit në përgjithësi. Faleminderit që na sollët këtë ligj që është kundra nesh dhe ne do ta miratojmë mos kini merak. Me anë të këtij ligji, ju doni të na kontrolloni ne. me një fjalë doni t hapni petët e lakrorit, të dini se çfarë kemi ne, çfarë pasurishë, apartamentet, shtëpitë, vilat dhe makinat, do ta shikojmë me shumë kujdes” ironizon Devole. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029233932495117
array(1) { ["section"]=> string(114) "aktori-i-humorit-ironizon-gjykates-kushtetuese-per-vettingun-ligj-kundra-nesh-do-ta-miratojme-mos-kini-merak-60394" }