Aktori i humorit lë Tiranën, Julian Deda u bashkohet banorëve që po bëjnë diçka të pazakontë (FOTO + VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:51 23-02-2017

Aktori i humori, Julian Deda, i cili prej pak kohësh mbështet zyrtarisht Partinë Demokratike, ka marrë rrugën dhe e ka lënë Tiranën për pak kohë.

Ai është bashkuar me protestuesit e Zharrzës, të cilët po protestojnë në një mënyrë të pazakontë nga Fieri drejt kryeqytetit në këmbë. Ky marshim ka niosur që prej ditës së djeshme.

“Po i mbështesim të gjatë gjithë rrugës sepse halli i madh po i detyron ata të bëjnë këtë marshim”, është shprehur Juli në një video live në facebook.

Me parulla në duar, protestuesit kërkojnë të ndalojnë shpërthimet nga firma e naftës “Bankers Petrolium”, pasi sipas tyre po u shemben shtëpitë dhe uji që rrjedh në çezmat e tyre është i ndotur dhe pakonsumueshëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046542882919312
array(1) { ["section"]=> string(108) "aktori-i-humorit-le-tiranen-julian-deda-u-bashkohet-banoreve-qe-po-bejne-dicka-te-pazakonte-foto-video-69705" }