Aktori i njohur shqiptar kalon kufirin, grekët i marrin pasaportën, çfarë i ndodhi?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:16 20-08-2017 Aktori i njohur shqiptar kalon kufirin, grekët i marrin pasaportën, çfarë i ndodhi?

Aktori i njohur Amos Zaharia, njëherësh edhe djali i të madhes Yllka Mujo është përballur me një incident teksa kalonte kufirin grek me Shqipërinë.

Përmes një statusi në facebook, Amos shprehet mjaft i indinjuar për mënyrën se si sillen punonjësit e shtetit fqinj me shqiptarët në kufi, e sidomos me ata që e zgjedhin si vendin më të mirë për të kaluar pushimet.  

“Sapo kalova kufirin e ketyre "evropianeve" Grek. Ma moren pashaporten dhe ma hodhen si te ishte leter e perdorur higjenike. Hajde shpenzo para te keta bukshkale te pafytyre. Rrofshim ne per shtetin qe kemi dhe bravo i qofte ketij populli Grek qe i lakmojne vec prapanicen njeri tjetrit. Ptu”, shkruan Amos. 

Situata të ngjashme janë të shumta në kufin shqiptaro-grek, megjithatë autoritet duket se preferojnë të heshtin dhe nuk ngrenë zërin për të vënë dinjitetin e shqiptarëve në vend. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.24783086776733
array(1) { ["section"]=> string(86) "aktori-i-njohur-shqiptar-kalon-kufirin-greket-i-marrin-pasaporten-cfare-i-ndodhi-89609" }