Aktori Laert Vasili tenton të largohet nga emisioni, aktivistja: Klishe seksiste të jashtëzakonshme

Publikuar tek: aktualitet, më 22:25 11-02-2019 Aktori Laert Vasili tenton të largohet nga emisioni, aktivistja: Klishe seksiste të jashtëzakonshme

Aktori Laert Vasili i ftuar në ‘360 Gradë’, ka debatuar ashpër me aktivisten Gresa Hasa.

Ai në diskutim e sipër për temën ‘Kush kërcënon femrat shqiptare? Meshkujt apo Moda?’, kërkoi të largohej nga studioja pas debatit të fortë.

Pjesë nga debati:

Vasili: Që të kalojmë ne në një shoqëri vërtetë të emancipuar, jo thjesht ku disa individë që janë të pa kënaqur seksualisht dhe dalin e ulërasin dhe kujtojnë se po emancipojnë dikë, por në një shoqëri që të ketë vërtetë të drejta të barabarta duhet të diskutohet në thelb dhe thelbi është familja. Një femër e cila do të theksojë bukurinë e saj nuk mund të vijë një tjetër që i thotë se ti nuk mund të përdoret si mish. Më lër të mbaroj.

Hasa: Klishe seksiste të jashtëzakonshme!

Vasili: Zheji të largohem unë nga emisioni se s’po më lë njeri të flasë. Faleminderit po rri për publikun. Janë zonja ato që po më duartrokasin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0048160552978516
array(1) { ["section"]=> string(104) "aktori-laert-vasili-tenton-te-largohet-nga-emisioni-aktivistja-klishe-seksiste-te-jashtezakonshme-152430" }