Aktori Morgan Freeman: Marijuanën do ta ha, do ta pi, do ta tymos dhe thith

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:30 11-05-2015 Aktori Morgan Freeman: Marijuanën do ta ha, do ta pi, do ta tymos dhe thith

Aktori i njohur Hollivudian Morgan Freeman nuk e kupton pse marijuana është ilegale.

Gjatë një interviste për “Daily Beast”, aktori shprehu mbështetijen e tij për lëvizjen e legalizimit të marijuanës me arsyetimin se “ka shumë përdorime të dobishme” ndryshe nga alkooli.

“Ata thoshin: Nëse e pi atë gjë djalosh, ke marrë fund”, tha aktori duke qeshur. “Gruaja ime e parë më bëri të provojë marijuanën, si e konsumoj? Si të më vijë përmbarë, e ha, e pi, e tymos dhe e thith”, tha Freeman gjatë intervistës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013858079910278
array(1) { ["section"]=> string(78) "aktori-morgan-freeman-marijuanen-do-ta-ha-do-ta-pi-do-ta-tymos-dhe-thith-10884" }