Një tërmet i fuqishëm 6.9 ballë ka shkundur qytetin turistik të Bodrumit në perendim të Turqisë dhe disa ishuj grek…
Fundjava erdhi, nëse të gjithë jeni duke bërë plane për plazh, piknik ose në ndonjë vend të bukur turistik, shikoni…
Katër të shtëna me armë janë dëgjuar pak minuta më parë në lagjen, “4 dëshmorët" në Tiranë ku mësohet se…
Mbi 2.000 FRESSH-istë kanë ngritur atë që e quajnë “Kamp i kampionëve”, në bregdetin e jugut, konkretisht në atë të…
Ngjarjet e ditëve të fundit, ku vetëm brenda një javë ne plazhet shqiptare kanë humbur jetën 6 të rinj, ka…
Ndërkohë që temperaturat në kryeqytet, janë bërë të padurueshe dhe të gjithë janë duke shijuar apo planifikuar pushimet, në anën…
Ditën e sotme, në qytetin e Patosit është përfshirë nga flakët një sipërfaqe me ullinj, duke rrezikuar edhe disa banesa…
Katër emigrantë shqiptarë u përpoqën për të fluturuar ilegalisht nga Franca për në Britani me avion privat, duke qenë të…
Policia e Kurbinit ka parandaluar ditën e sotme një konflikt, në të cilin ishin të përfshirë disa persona në fshatin…
Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar sot në bregdetin shqiptar.
Një dasmë sipas traditës ndërthurur me luksin ishte dasma e vëllait të deputetit të LSI, Ylli Shehu.
Biznesmenit Dashamir Gjoka, ose siç njihet ndryshe si ‘i forti i Shijakut’, i dënuar më parë nga autoritetet italiane për…
Prokuroria ndërton skemën e aksidentit të rëndë të ndodhur më 14 korrik dhe që i mori jetën biznesmenit nga Vlora,…
Genta Tafa (Bungo) e cilësuar nga opinioni i juristëve si “Komisionerja e hekurt” në analogji rajonale me “Prokurorën e hekurt”…
Tirana është kryeqyteti më i ri që do të mikpresë Konferencën Botërore të Komisionerëve të Mbrojtjes së të Dhënave dhe…
Page 1 of 1410

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al