Filmat që duhet të shihni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Publikuar tek Slide Lart
Diel, 21 February 2016 15:10

Nëse duhet të ushqeheni sipas shenjës tuaj të horoskopit, duket të zgjidhni partnerin duke ndjekur këshillat e horoskopit, tashmë horoskopi ju sugjeron të shihni filmat që i përshtaten më së miri karakterit tuaj sipas shenjës së hoëroskopit:

Dashi

Ata janë intensive, pak egoist, dhe me të vërtetë pasionantë. Dhe filmat që ata rejomandohet të shikojnë hanë: Mr. and Mrs Smith dhe Lucy

Demi

Ata që janë të shenjës së horoskopit Dem, nga filmat marin kënaqësi të pabesueshme, ata kanë frikë nga ndryshimet dhe shpesh mbështeten në zakonet e vjetra. Filmat që duhet të shikojnë janë: Fast and Furious dhe Prince of Persia

Binjakët

Binjakëtparapëlqejnë filmat unikë. Ata janë të njohur për energji të lartë dhe tolerancë shumë të ulët për mërzinë. Filmat e tyre janë: Origins dhe A beautiful Mind

Gaforrja

Familja është me të vërtetë e rëndësishme për ta, ata janë tolerant dhe janë tendencë të jenë nostalgjikë. Parapëlqejnë të shikojnë filma me jaraktere të forta. Filmat e parapëlqyer janë: The Giver  dhe The Great Gatsby

Luani

Luani është ylli i famshëm i zodiakut. Ata parapëlqejnë filmat e të animuar, ata duhet të shikojnë filma me karajtere që janë pozitivë: Maleficent dhe Ted

Virgjëresha

Janë realistë dhe duan një art të mire, aventurë përmes lidhjeve dhe seksione të jetës. Si shenjë e shërbimit, u pëlqen të jenë të frymëzuar nga dokumentarët që tregon shpirtin njerëzor pushtues mbi lakmisë. Filmat e tyre janë: 12 Years a Slave dhe Amelie

Peshorja

Për Peshoren një film është për gëzim dhe motivimin. Parapëlqejnë komeditë romantike dhe  kur  janë në një gjendje të keqe, ata  shikojnë dokumentarë apo biografi  Filmat që duhet të shikojnë janë: Life of Pi dhe The Wolf Of Wall Street

Akrepi

Ata nuk hezitojnë për të hetuar, mbuluar ose ndaluar anë të jetës. Kjo parapëlqen filmat me hije dhe zombie . Akrepi është i njohur edhe si "shenjëa e  dashurisë."Ata kanë nevojë për të parë një karakter i cili duhet të jetë i qetë dhe i mbledhur dhe plot vullkane nën të. Filmat e tyre: 50 Shades of Grey dhe I am Legend

Shigjetari

Shigjetari është eksplorator. Filmat me skena undhëtimi hanë të preferuarit e tyre.Ata duan të përjetojnë filmin nga një shoqëri që nuk është e tyre. Filmat e tyre hanë: Into the Wild dhe The family

Bricjapi

Janë këmbëngulës dhe të përgatitur të presin të gjitha ata që do të vijnë nga jashtë. Ajo që duket si një komplot vetëm i jep një shans për të shijuar gjithçka në lidhje me të. Ata duan filma me protagonist që kurrë nuk heqin dorë dhe do të shkojnë nëpër ferr për të marrë atë që ata duan. Filmat : The hunger Games dhe The prestige

Ujori

Eshtë shenjë e udhëzimeve për të ardhmen, dhe shpenzimeve të mëdha, ata  shikojnë shfaqje me mister dhe intrigue, me karaktere që i japin zgjidhje problemeve. Filmat e tyre janë: 2012 dhe The Age of Adaline

Peshqit

Peshqit është shenjë e udhëzimeve dhe  idealizmit, në mënyrë që të eksperimentojnë me një lëvizje e lehtë e renditjes ëndërr. Ata janë të tërhequr nga filmat me ndjeshmëri dhe intuitive. Filmat e tyre janë: Stardust dhe Aquamarine

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al