Akuza e rëndë e deputetit: PS po e heq kryeprokurorin Llalla për disa dosje që hapi

Publikuar tek: politike, më 21:41 06-12-2017 Akuza e rëndë e deputetit: PS po e heq kryeprokurorin Llalla për disa dosje që hapi

Deputeti dhe kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar mbrëmjen e sotme çështjen e largimit të kryeprokurorit Adritatik Llalla.

I ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora Neës thotë se qëllimi i Partisë Socialiste është largimi i kryeprokurorit Adriatik Llalla për të mbyllur disa dosje që janë hapur muajt e fundit.

“Këtyre u intereson që të iki ky (Llalla) që është sepse fatkeqësisht muajit e fundit hapi ca dosje. Dëshira është për të mbyllur këto që janë hapë jo çdo të bëjë ai që do vijë sepse ai do të jetë një punëtor provizor aq më tepër që me ligjin me ri i kanë rënë fuqitë kryeprokurorit”,- tha Dashamir Shehi. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Albana Vokshi i kërkon llogari Lindita Nikollës: Jep informacion të detajuar për shkollat e përmbytyra
Orët e fundit të Llallës, Rama bën propozimin e papritur, ftesë të hapur Bashës për kryeprokurorin dhe 'Paktin Kombëtar' »
Article Logic
Execution time: 0.024065017700195
array(1) { ["section"]=> string(89) "akuza-e-rende-e-deputetit-ps-po-e-heq-kryeprokurorin-llalla-per-disa-dosje-qe-hapi-102218" }