Alarm në aeroportin Heathrow të Londrës, arrestohet 27-vjeçarja që po përgatiste sulm terrorist

Publikuar tek: bota, më 19:05 12-01-2018 Alarm në aeroportin Heathrow të Londrës, arrestohet 27-vjeçarja që po përgatiste sulm terrorist

Policia britanike arrestoi një grua 27-vjeçare në aeroportin Heathrow të Londrës me akuzën për planifikimin e sulmeve terroriste.

Lajmin e bëri të ditur ‘Scotland Yard’ me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Policia metropolitan londineze thotë se gruaja sapo kishte mbërritur nga një fluturim nga kryeqyteti i Etiopisë, Addis Abeba dhe dyshohej se do të kryente akte terroriste në kryeqytetin anglez.

Arrestimi i saj është bërë në bazë të ligjit të posaçëm kundër terrorizmit që në Britani është në fuqi që prej vitit 2006.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video tronditëse: Ushtari amerikan qëllon me shotgan civilin (Pamje të rënda)
Tragjike: Përmbyset autobusi në Turqi, 9 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.022865056991577
array(1) { ["section"]=> string(101) "alarm-ne-aeroportin-heathrow-te-londres-arrestohet-27-vjecarja-qe-po-pergatiste-sulm-terrorist-106354" }