Alarm në Londër, mbyllet aeroporti, ja çfarë u gjet

Publikuar tek: bota, më 09:11 12-02-2018 Alarm në Londër, mbyllet aeroporti, ja çfarë u gjet

Aeroporti i Londrës është mbyllur, pasi  u gjet një bombë e Luftës së Dytë Botërore. Bomba u gjet gjatë punimeve që po bëheshin në ambjentet e aeroportit.

 Zyrtarët kanë thënë se ekipet e specializuara së bashku me marinën mbretërore janë duke punuar në reduktimin e rrezikut për publikun, derisa udhëtarëve u është thënë të shmangin aeroportin.

“Të gjithë pasagjerët që kanë planfikuar të udhëtojnë nga Aeroporti i qytetit të Londrës këshillohen të kontaktojnë agjencitë e fluturimeve për informacione të tjera”, thueht në një deklaratë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E thotë Pence: SHBA dhe Korea e Jugut unike në politikën ndaj Koresë së Veriut
PANIK E FRIKË: Përfshihet nga flakët hoteli i famshëm 15-katësh, 230 njerëz brenda »
Article Logic
Execution time: 0.054584980010986
array(1) { ["section"]=> string(56) "alarm-ne-londer-mbyllet-aeroporti-ja-cfare-u-gjet-109966" }