Alarm në mbrojtje te Juventusi, zbulohet koha e rikuperimit të Chiellinit

Publikuar tek: sport, më 23:51 31-01-2019 Alarm në mbrojtje te Juventusi, zbulohet koha e rikuperimit të Chiellinit

Pas dëmtimit të Bonuccit, ditën e djeshme gjatë ndeshjes ndaj Atalantës u dëmtua edhe Chiellini. 

Një dëmtim që ka alarmuar drejtuesit e Juventusit pasi në dispozicion kanë vetëm një qëndërmbrojtës. Ditën e sotme mbrojtësi italian i është nënshtruar kontrolleve më të detajuara dhe dëmtimi i tij nuk është aq i rëndë sa mendohej.

Sipas analizava të kryera, mjekët nuk janë japin një datë fikse për rikthimin e tij, por Chielini pritet të mungoi rreth 2 javë. Duke parë që ”zonja e vjetër”  do të ketë një ndeshje delikate në Champions League, mungesa e Chiellinit do të ishte një goditje e rëndë pasi edhe Bonucci pritet të mungoi.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « De Biasi bëhet trajner në Serie A? Klubi vendos teknikun
»
Article Logic
Execution time: 0.0044751167297363
array(1) { ["section"]=> string(79) "alarm-ne-mbrojtje-te-juventusi-zbulohet-koha-e-rikuperimit-te-chiellinit-151114" }