ALARMANTE/ Bllokohen 20 ton qumësht në Fier, shfaqet SËMUNDJA e brucelozës

Publikuar tek: aktualitet, më 17:54 12-07-2018 ALARMANTE/ Bllokohen 20 ton qumësht në Fier, shfaqet SËMUNDJA e brucelozës Foto ilustruese

Mbi 20 ton qumësht janë bllokuar në një fermë në qytetin e Fierit pasi dyshohet se lopët janë të prekura nga sëmundja e brucelozës.

Pronari i fermës menjëherë pasi ka parë shenjat e para të brucelozës, ka njoftuar Autoritetin Kombëtar të Ushqimit (AKU).

Sakaq, specialistët e Sektorit të Veterinarisë pranë AKU-së kanë asgjësuar 20 ton qumësht, deri në përgjigjen përfundimtare të analizave dhe kanë izoluar fermën.

Sipas drejtuesve të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në qytetin e Fierit, pas inspektimit të të gjithë krerëve, vetëm një lopë ka dalë e prekur nga sëmundja e brucelozës, e cila është asgjësuar.

 

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tentuan të hyjnë ilegalisht, ndalohen në Korçë 15 sirianë
E pazakontë, durrsakja kërkon ndihmë: Më dhunon ish-gruaja e burrit »
Article Logic
Execution time: 0.029713869094849
array(1) { ["section"]=> string(79) "alarmante-bllokohen-20-ton-qumesht-ne-fier-shfaqet-semundja-e-brucelozes-127685" }