Alarmante, çahet argjinatura në Elbasan, përroi vërshon në banesa

Publikuar tek: aktualitet, më 18:38 13-02-2018 Alarmante, çahet argjinatura në Elbasan, përroi vërshon në banesa

Foto ilustruese

Shirat e fundit që kanë përfshirë vendin ditën e sotme kanë rikthyer sërish përmbytjet. Alarmante paraqitet situata në Elbasan, ku përrenjtë kanë dalë nga shtrati dhe si pasojë janë përmbytur toka bujqësore dhe banesa.

Mësohet se përroi i Treganit ka dalë nga shtrati dhe janë  përmbytur 30 ha tokë  në Jagodinë.  Po ashtu, prurjet e shumta kanë bërë që të çahet një pjesë e argjinaturës të lumit të Zeranikës dhe si pasojë një banesë është përmbytur.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendje alarmante në Fier, qyteti nën ujë, banorët kërkojnë ndihmë
Sali Berisha thirret të dëshmojë në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit »
Article Logic
Execution time: 0.018100023269653
array(1) { ["section"]=> string(70) "alarmante-cahet-argjinatura-ne-elbasan-perroi-vershon-ne-banesa-110141" }