Alarmi i Emergjencave Civile: Këto janë dy qytetet më të rrezikuara nga përmbytjet në ditët e ardhshme

Publikuar tek: aktualitet, më 16:49 01-12-2017 Alarmi i Emergjencave Civile: Këto janë dy qytetet më të rrezikuara nga përmbytjet në ditët e ardhshme

Situata e përkeqësuar e rreshjeve në të gjithë vendin tashmë më shumë është e përqëndruar në rajonet jugore të vendit.

Sipas Emergjencave Civile në dy ditët në vazhdim qytetet jugore do të jenë më të rrezikuarat nga përmbytjet.

Por më të rrezikuarat janë qytetet e Beratit dhe Vlorës.

Në këto dy qytete situata paraqitet më dramatike, pasi dy lumenjtë Osum dhe Vjosë, pritet të dalin furishëm nga shtretërit e tyre, por edhe lumi Seman i cili tashmë ka dalë nga shtrati, pritet të avancojë akoma dhe më shumë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012979984283447
array(1) { ["section"]=> string(108) "alarmi-i-emergjencave-civile-keto-jane-dy-qytetet-me-te-rrezikuara-nga-permbytjet-ne-ditet-e-ardhshme-101548" }