Alarmohet Athina, në prag të një akti terrorist, 9 të arrestuar

Publikuar tek: rajon, më 11:15 28-11-2017 Alarmohet Athina, në prag të një akti terrorist, 9 të arrestuar

Një operacion anti-terrorizëm është zhvilluar nga policia greke në Athinë.

Si pasojë e këtij operacioni të ndërmarrë kanë rënë në pranga 9 persona.

Dyshohet se grupi po përgatiste akt terrorist, pak përpara vizitës së presidentit turk Rexhep Taip Erdogan.

Të arrestuarit janë të gjithë turq me origjinë kurde.

Në athinë janë konfiskuar një sërë provash materiale që lidhen me akuzën e ngritur, kompjutera, telefona, kabllo, ora.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhuna në Parlament, arrestohet ish-ministri i Brendshëm dhe zyrtarë të tjerë
»
Article Logic
Execution time: 0.014541864395142
array(1) { ["section"]=> string(68) "alarmohet-athina-ne-prag-te-nje-akti-terrorist-9-te-arrestuar-101063" }