Alarmohet Strasburgu, një person bërtet “Allahu Akhbar” dhe sulmon me thikë

Publikuar tek: bota, më 14:06 19-08-2016 Alarmohet Strasburgu, një person bërtet “Allahu Akhbar” dhe sulmon me thikë

Një sulm i frikshëm ka ndodhur në Strasburg ku një person i cili sipas dëshmitarëve ka bërtitur “Allahu Akhbar”, ka goditur me thikë një person.

Mediat e huaja shkruajnë se personi i cili u godit me thikë ishte mësues hebre dhe në momentin që është sulmuar ka qenë me veshje fetare.

Mësohet se personi i plagosur është në spital dhe jashtë rrezikut për jetën.

Policia franceze ka prangosur autorin i cili dyshohet të jetë me probleme mendore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036287069320679
array(1) { ["section"]=> string(78) "alarmohet-strasburgu-nje-person-bertet-allahu-akhbar-dhe-sulmon-me-thike-50240" }