Albana Vokshi shpërthen keq ndaj ministres Nikolla: Ndjesë hipokrite, nëse është e paaftë të japë dorëheqjen

Publikuar tek: barometri, më 08:11 12-02-2018 Albana Vokshi shpërthen keq ndaj ministres Nikolla: Ndjesë hipokrite, nëse është e paaftë të japë dorëheqjen

Administrata e Universitetit të Tiranës, prej Janarit është pa rroga.

Edhe pse sot është data 10 shkurt, ende nuk kanë dalë rrogat e muajit janar të cilat duhet të kishin dalë me kohë.

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla nëpërmjet një deklarate, kërkoi ndjesë ditën e sotme, duke premtuar që ditën e hënë do paguhen të gjithë pedagogët.

Sakaq, deputetja e PD, Albana Vokshi, e ftuar në Ora News, e quajti deklaratën e ministres Nikolla si një ndjesë hipokrite dhe se nëse është e paaftë të japë dorëheqjen menjëherë.

Sipas deputetes, e gjitha kjo bëhet për të nënshtruar pedagogët dhe elitën e vendit.

“Po shkatërron arsimin e lartë, dhe qëllimshëm nuk janë miratuar 2o akte nënligjore”- u shpreh Vokshi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031283855438232
array(1) { ["section"]=> string(113) "albana-vokshi-shperthen-keq-ndaj-ministres-nikolla-ndjese-hipokrite-nese-eshte-e-paafte-te-jape-doreheqjen-109952" }