Aleatët presion PD: Djegim mandatet nëse para Vitit të Ri nuk votohet për ...

Publikuar tek: politike, më 20:33 06-12-2018 Aleatët presion PD: Djegim mandatet nëse para Vitit të Ri nuk votohet për ... Foto ilustruese

Nard Ndoka dhe Dashamir Shehi, dy nga aletatët e Partisë Demokratike kanë shtuar presionet ndaj saj, nëse edhe këtë herë mazhoranca 'nuk e vë ujin në zjarr' për vettingun në politikë.

Si Ndoka ashtu dhe Shehi janë shprehur për A2 News se nëse Qeveria nuk pranon propozimet e opozitës për vettingun atëherë reagimi duhet të jetë i menjëhershëm dhe radikal duke djegur mandatet.
Madje Dashamir Shehi është treguar i prerë kur ka thënë se ndryshimi duhet të ndodhë përpara Vitit të Ri.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020064830780029
array(1) { ["section"]=> string(79) "aleatet-presion-pd-djegim-mandatet-nese-para-vitit-te-ri-nuk-votohet-per-144186" }