Aleati i Bashës i del në krah Tahirit: Nuk japim ne vendime, të merren prokurorët

Publikuar tek: barometri, më 09:01 20-04-2018 Aleati i Bashës i del në krah Tahirit: Nuk japim ne vendime, të merren prokurorët Saimir Tahiri

Ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri, ka realizuar mbrëmjen e sotme një bashkëbisedim direkt nëpërmjet një lidhje telefonike me personat e ftuar në emisionin ‘Studio e hapur’.

Gjatë fjalës së tij Tahiri e cilësoj arrestimi si një farsë dhe nuk mund të kryehen teste me diçka të tillë. Pyetjes së gazetares Eni Vasili se nëse dikush kishte diçka për deputetin Tahiri, deputeti i opozitës Dashamir Shehi e ka quajtur si diçka jo korrekte.

“Nuk është korrekte kjo mënyrë veprimi, nëse do të kishim diçka për të komentuar apo pyetur për Tahirin ai mund të ishte këtu. Ne nuk mund të japim mendime e vendime, me atë gjë merren prokurorët”, është shprehur Shehi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15211296081543
array(1) { ["section"]=> string(86) "aleati-i-bashes-i-del-ne-krah-tahirit-nuk-japim-ne-vendime-te-merren-prokuroret-117571" }