Aleksandër Gjoka 20 vite larg familjes, e vërteta e martesës në distancë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:49 27-02-2017 Aleksandër Gjoka 20 vite larg familjes, e vërteta e martesës në distancë

Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka para katër vitesh u bë gjysh për herë të parë pasi djali i tij 28-vjeçar Rei që jeton në Itali, u bë baba i një vajze nga bashkëjetesa me të dashurën italiane.

Ishte viti 2013, kur Sandri e mori lajmin me telefon, pasi sipas një artikulli të revistës “Story”, Gjoka jeton larg familjes që prej vitit 1998 kur bashkëshortja e tij Merita së bashku me djali e vajzën vendosën të jetojnë në Itali. Sipas “Story”, këngëtari nuk iu bashkua familjes pasi nuk e gjen veten atje si artist. E në fakt mirë bëri, pasi Aleksandër Gjoka është padyshim një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, artist kalibri dhe i pazëvendësushëm për artin tonë. Gjoka jeton i vetëm në Tiranë, ndërkaq e shoqja erdhi ta takonte për festat e ndërrimit të viteve. Muzikanti postoi në “Facebook” një foto me të shoqen duke shënuar “Me jetën time”, ku mori shumë komplimente nga miqtë e tyre.

aleksander1.jpgaleksander2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033402919769287
array(1) { ["section"]=> string(77) "aleksander-gjoka-20-vite-larg-familjes-e-verteta-e-marteses-ne-distance-70132" }