‘Ali Demi’ në Tiranë pa drita, OSHEE riparon defektin

Publikuar tek: aktualitet, më 13:12 11-10-2018 ‘Ali Demi’ në Tiranë pa drita, OSHEE riparon defektin

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije se gjatë mesnatës së kaluar, një pjesë e zonës së Ali Demit në Tiranë mbeti pa energji elektrike pasi u dëmtua Fideri C3 që lidhet me Nst Traktora.

OSHEE njofton më tej se grupet e gatishmërisë morën masat dhe bën të mundur rikthimin e energjisë elktrike brenda një kohe të shkurtër për një pjesë të konsiderueshme të zonës.

Pavarësisht përpjekjes, pa energji mbetën 4 kabina private, që furnizojnë disa pallate.

Nderhyrja në këto kabina ishte e pamundur gjatë natës, në kushtet kur nuk janë pronë e OSHEE.

Në orët e para të mëngjesit dhe më tej gjatë paradites u bë e mundur zgjidhja e defektit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024210929870605
array(1) { ["section"]=> string(57) "ali-demi-ne-tirane-pa-drita-oshee-riparon-defektin-137429" }