Altin Biba mbetet kandidat në Kurbin, KQZ rrëzon kërkesën e PD-së për çregjistrimin e tij

Publikuar tek: politike, më 14:13 15-06-2015 Altin Biba mbetet kandidat në Kurbin, KQZ rrëzon kërkesën e PD-së për çregjistrimin e tij

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka rrëzuar me 4 vota pro, kërkesën e Partisë Demokratike për çrregjistrimin e kandidatit të djathtë për Bashkinë e Kurbinit, Altin Biba.

Biba do të jetë në fletët e votimit si kandidat i PD-së, pasi kërkesa për dorëheqjen e tij dhe çregjistrimin, janë rrëzuar si nga KQZ edhe nga Kolegji Zgjedhor. Disa ditë më parë Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Edi Paloka, bëri thirrje për bojkotimin e zgjedhjeve në Kurbin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha denoncon me foto: Policia e shtetit valvit flamurin e Partisë Socialiste në makinë
Deromemaj i përgjigjet Ramës: Unë jam inxhinjer, kompleksohesh nga diploma si mësues vizatimi, Joni im vizaton më mirë »
Article Logic
Execution time: 0.0046529769897461
array(1) { ["section"]=> string(94) "altin-biba-mbetet-kandidat-ne-kurbin-kqz-rrezon-kerkesen-e-pd-se-per-cregjistrimin-e-tij-13650" }