Altin Biba qëndron në garën zgjedhore për Kurbinin, KQZ voton kundër dorëheqjes së kandidatit të PD

Publikuar tek: politike, më 14:45 01-06-2015 Altin Biba qëndron në garën zgjedhore për Kurbinin, KQZ voton kundër dorëheqjes së kandidatit të PD

Pas debateve të shumta në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, me 4 vota pro dhe 3 vota kundër është vendosur kundër dorëheqjes së kandidatit të Partisë Demokratike në Kurbin, Altin Biba, pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, i cili vendosi të shfuqizojë vendimin e mëparshëm të KQZ-së.

KQZ-ja nuk e ka rregjistruar Ilir Pjetraj, i cili do të zëvendësonte Bibën pas dorëheqjes së këtij të fundit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka prezantuar sot tre projekte të reja në mbështetje të procesit zgjedhor 2015. Bëhet fjalë për tre risi që kanë të bëjnë me instalimin e kamerave të sigurisë në Lundër ku do të administrohen materialet e votimit, harta zgjedhore dhe informacion online për listat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen Braçe për shefin e qarkullimit: Pse mo me një rrugaç do merrem unë? (VIDEO)
Meta në Lezhë: Koha të prekim rezultatet e ringritjes ekonomike »
Article Logic
Execution time: 0.1294310092926
array(1) { ["section"]=> string(104) "altin-biba-qendron-ne-garen-zgjedhore-per-kurbinin-kqz-voton-kunder-doreheqjes-se-kandidatit-te-pd-12404" }