Ambasada amerikane dhe Delegacioni i BE-së thirrje partive politike: Përgjegjësi madhore për të arritur marrëveshjen

Publikuar tek: politike, më 10:55 15-04-2016 Ambasada amerikane dhe Delegacioni i BE-së thirrje partive politike: Përgjegjësi madhore për të arritur marrëveshjen

Ambasada amerikane dhe Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë u bën sot të gjitha partive politike shqiptare që të mbështesin reformën në drejtësi dhe të arrijnë marrëveshjen

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe Delegacioni i Bashkimit Europian mirëpresin rifillimin e dialogut në komisionin parlamentar për reformën në drejtësi. U bëjmë thirrje të gjitha partive politike që të dëgjojnë 91% të shqiptarëve që e mbështesin këtë reformë të rëndësishme, duke e çuar atë drejt përfundimit me sukses pa vonesa apo pengesa. Të gjitha partitë politike kanë një rol në këtë proces dhe kanë përgjegjësinë madhore për të arritur një marrëveshje.’’, thuhet në deklaratën e tyre të përbashkët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019582033157349
array(1) { ["section"]=> string(121) "ambasada-amerikane-dhe-delegacioni-i-be-se-thirrje-partive-politike-pergjegjesi-madhore-per-te-arritur-marreveshjen-37751" }