Ambasada Amerikane uron Kadarenë: Thesar kulturor i Shqipërisë

Publikuar tek: kulture-art, më 13:42 28-01-2016 Ambasada Amerikane uron Kadarenë: Thesar kulturor i Shqipërisë

Nuk ka munguar as urimi i Ambasadës Amerikane për shkrimtarin Ismail Kadare në 80 vjetorin e tij të lindjes.

Ambasada, në kartolinën për shkrimtarin, e cilëson këtë të fundit si “thesar kulturor të Shqipërisë”.

“Gëzuar Ditëlindjen Ismail Kadare, një nga shkrimtarët më të mëdhenj të kohës tonë dhe një thesar i Shqipërisë”, përmbyllet kartolina e Ambasadës Amerikane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha dhe Veliaj urojnë të parët Kadarenë
"Gjeniu Gjirokastrit", këngë nga grupi i Pilurit për 80 vjetorin e gjeniut Ismail Kadare (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.015399932861328
array(1) { ["section"]=> string(67) "ambasada-amerikane-uron-kadarene-thesar-kulturor-i-shqiperise-31159" }