Ambasadori amerikan në Beograd paralajmëron Kosovën dhe Serbinë  

Publikuar tek: rajon, më 20:02 17-06-2019 Ambasadori amerikan në Beograd paralajmëron Kosovën dhe Serbinë   Ambasadori Kyle Scott

Kyle Scott, ambasadori i SHBA në Serbi, ka paralajmëruar se ‘status-quo-ja’ në Ballkan nuk është e qëndrueshme. Sipas tij të gjithë po humbin për shkak të mos avancimit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

‘Ata që besojnë se do të vijnë kushte më të mira në të cilat do të negociohet një marrëveshje më e favorshme, duhet ta dinë se nuk ka asnjë moment më të mirë se kjo’, ka shkruar ambasadori Scott në Tëitter.

Ambasadori Kyle Scott ka porositur se politikanët të lënë mënjanë retorikën nacionaliste pasi rihapin plagën e të mbijetuarve dhe parandalojnë përparimin drejt arritjes së një qeverie transparente.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040866851806641
array(1) { ["section"]=> string(70) "ambasadori-amerikan-ne-beograd-paralajmeron-kosoven-dhe-serbine-168611" }