Ambasadori Donald Lu takon Bashën, pas tij edhe Tahirin

Publikuar tek: politike, më 11:04 31-07-2015 Ambasadori Donald Lu takon Bashën, pas tij edhe Tahirin Basha- Donald Lu ne nje nga takimet e mepareshme

Kreu i PD Lulzim Basha ka takuar sot ambasadorin amerikan Donald Lu. Menjëherë pas takimit me Bashën Lu është takuar edhe me ministrin e Brendshëm Tahiri.

Takimi mes ambasadorit dhe Bashës ka zgjatur për më shumë se 30 minuta është zhvilluar në selinë e Partisë Demokratike. Mësohet se Lu ka folur me dy zyrtarët për dekriminalizimin, edhe pse takimet janë zhvilluar me dyer të mbyllura dhe nuk jepen detaje rreth bisedës.

Ky takim vjen në një kohë kur amabasada e SHBA-ve e ka quajtur të turpshëm faktin që një deputet në Shqipëri ka qenë i dënuar për trafik të qenieve njerëzore, siç raportoi DASH.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dje në këmbë, sot Veliaj merr autobusin për në punë. Po nesër?
Sistemi elektronik, Tahiri: Jo vetëm gjoba, edhe burg për abuzuesit »
Article Logic
Execution time: 0.0275719165802
array(1) { ["section"]=> string(60) "ambasadori-donald-lu-takon-bashen-pas-tij-edhe-tahirin-17388" }