Ambasadori Lu shtron Iftar, të gjithë ulin kokën dhe thonë lutjet, por shihni ç’bën ministri Klosi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:59 18-06-2016 Ambasadori Lu shtron Iftar, të gjithë ulin kokën dhe thonë lutjet, por shihni ç’bën ministri Klosi Nga darka e shtruar per Iftar ne ambasaden amerikane ne Tirane

Ministri Blendi Klosi duket se nuk është i mësuar shumë me ritet fetare, pavarësisht se i respekton ato. Dhe ja ku shihet në këtë foto, në një Iftar të shtruar nga ambasada amerikane dy mbrëmje më parë dhe ku shquhet kreu i Komunitetit Mysliman Skënder Brucaj që po thotë lutjen përpara hapjes së iftarit. 

Por nga të gjithë personat që shihen në foto, në tavolinën qendrore dhe tavolinat përreth, vetëm Ministri Klosi nuk e mban kokën ulur, ndërsa gjithë të tjerët kanë zbatuar ritualin. Sepse, ndoshta edhe nuk e njeh se duhej kështu.

Ambasadori Lu shtroi darkën e Iftarit më 16 qershor, për të gjiihë miqtë tanë myslimanë nga komuniteti i Ibës. Përveç Imamit dhe anëtarëve të komunitetit lokal, Ambasada ftoi edhe Kryetarin e Komunitetit Mysliman Shqiptar Skender Brucaj dhe Ministrin e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë Blendi Klosi. Iftari i jep mundësinë Ambasadorit dhe personelit të Ambasadës për t’u takuar me besimtarë të thjeshtë dhe për të ndarë me ta ritualin e rëndësishëm të besimit të tyre fetar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036963939666748
array(1) { ["section"]=> string(102) "ambasadori-lu-shtron-iftar-te-gjithe-ulin-koken-dhe-thone-lutjet-por-shihni-c-ben-ministri-klosi-43923" }