Ambasadori serb në Shqipëri: Nuk do e njohim Kosovën

Publikuar tek: rajon, më 11:07 08-01-2018 Ambasadori serb në Shqipëri: Nuk do e njohim Kosovën

Ambasadori i Serbisë në Shqipëri, Miroljub Zariç ka folur për Kosovën.

I ndodhur në Shkodër ndër të tjera ambasadori është shprehur se mosnjohja e  Kosovës nuk e pengon integrimin e  Sebis në BE.

“Vlerësoj ligjin e miratuar për pakicat kombëtare. Kosova është e Serbisë nuk ka asnjë realitet tjetër”, është shrehur Zariç. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Operacioni i rrallë në Kosovë, të riut i hiqet plumbi nga kraharori pa ndërhyrje kirurgjikale
Kryeministri Haradinaj jep lajmin e trisht, ndahet paritur nga jeta miku dhe kolegu i tij »
Article Logic
Execution time: 0.017569065093994
array(1) { ["section"]=> string(58) "ambasadori-serb-ne-shqiperi-nuk-do-e-njohim-kosoven-105816" }