Ambra Meda fiton luftën me kancerin, spitali gjerman festë të premten

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:44 06-02-2015 Ambra Meda fiton luftën me kancerin, spitali gjerman festë të premten

Ajo u bë personazhi më i dashur edhe më frymëzues i rrjeteve sociale ku dhe angazhimi për t’i ardhur në ndihmë ishte befasues. Ambra Meda, luftoi në një betejë të gjatë me sëmundjen e kancerit dhe ia doli. Ambrës, pas shumë e shumë terapish e stërmundimesh, kanë nisur t’i dalin edhe flokët e para.

Ajo ndau me gjithë ndjekësit dhe mbështetësit e saj këtë moment kaq emocionues.

Spitali "Shvabing",  ku Ambra ka qenë shtruar prej 18 muajsh, organizon të premten, një feste të madhe për shërimin e saj. Ata e kanë quajtur këtë rast, si një shembull që një vajzë shqiptare i dha botës në luften kundër kancerit dhe si një frymezim për të gjithe femijet e prekur nga sëmundje te tilla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02802300453186
array(1) { ["section"]=> string(73) "ambra-meda-fiton-luften-me-kancerin-spitali-gjerman-feste-te-premten-2523" }