Ambra Meda, vajza që luftoi me sëmundjen e rëndë pjesë e Dancing with the Stars

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:21 17-09-2015 Ambra Meda, vajza që luftoi me sëmundjen e rëndë pjesë e Dancing with the Stars

Ambra Meda do të jetë një prej personazheve të njohura që do të jetë pjesë e edicionit të gjashtë të shoë-t “Dancing with the Stars” në Vizion+.

Ambra Meda, vajza që në vend se të ulej në bankat e gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë, nisi një betejë të ashpër me një sëmundje që e detyroi të qëndronte në shtrat ne nje spital, në Mynih të Gjermanisë, nga ku dhe u  vendos fati i saj me jetën! Ajo vuante nga një diagnozë e vështirë duke shënuar rastin e 130 në të gjithë botën! Sipas mjekeve, rasti i saj ishte i pari që kishte mundësi shpëtimi, ndaj permes kontributeve te bashkeatdhetareve te saj Ambra ia doli ta fitoje kete beteje. Historia e saj beri xhiron e gjithe botes. Tashme Ambra i eshte rikthyer jetes normale dhe ka vendosur te jete pjese e Edicionit te 6-te të Dancing with the Stars Albania.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013501882553101
array(1) { ["section"]=> string(84) "ambra-meda-vajza-qe-luftoi-me-semundjen-e-rende-pjese-e-dancing-with-the-stars-21047" }