Amerikanët humbasin fare diplomacinë, urimi i tyre për Kombëtaren i kalon parashikimet

Publikuar tek: sport, më 08:45 11-06-2016 Amerikanët humbasin fare diplomacinë, urimi i tyre për Kombëtaren i kalon parashikimet

Amerikanët humbasin fare diplomacinë, urimi i tyre për Kombëtaren i kalon parashikimet.

Zakonisht nga përfaqësuesit ndërkombëtarë pritet diplomaci ose së paku t’u urojnë ‘’Fair Play’’ ekipeve, por amerikanët në Tiranë nuk kanë mundur dot të përmbahen.

Pikërisht ata kanë uruar me gjithë zemër fitoren e Shqipërisë.

‘’Suksese skuadrës kombëtare shqiptare të futbollit në ndeshjen e sotme kundër Zvicrës. Forca shqiponja!

Good luck to the Albanian National Soccer Team in today’s match against Switzerland. Go eagles!

Photos courtesy of: Kombetarja Shqiptare e Futbollit and UEFA EURO’’, shkruan Ambasada Amerikane në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tifozët shqiptarë habisin francezët, festojnë fuqishëm gjithë natën në Marsejë dhe Lens (VIDEO PËR TË MOS U HUMBUR)
Me këmbë të mbarë! Luani për të gjithë brezat e mëparshëm »
Article Logic
Execution time: 0.024115085601807
array(1) { ["section"]=> string(91) "amerikanet-humbasin-fare-diplomacine-urimi-i-tyre-per-kombetaren-i-kalon-parashikimet-43162" }