AMF mblidhet të enjten, diskutime për buxhetin e 2017-ës dhe masat administrative ndaj kompanive të sigurimit

Publikuar tek: ekonomi, më 18:14 26-09-2016 AMF mblidhet të enjten, diskutime për buxhetin e 2017-ës dhe masat administrative ndaj kompanive të sigurimit

Bordi i Autoritetit të  Mbikqyrjes Financiare do të mblidhet këtë të enjte ku në fokus të diskutimit do të ketë  projektin pë miratimin e Buxhetit të AFM-së dhe analizën e kompanive të sigurimit.

AMF në një njoftim në faqen zyrtare bëri publike se ndër të tjera në rend dite do të jetë projekti “Për tarifat e primit të sigurimit të detyrueshëm në sektorin e transportit dhe marrjen e masave administrative ndaj shoqërive të sigurimit”.

Kujtojmë se shoqëritë e sigurimit në mënyrë të unifikuar rritën çmimet e primit të sigurimit të detyrueshëm në sektorin e transportit, në fund të muajit gusht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074789524078369
array(1) { ["section"]=> string(114) "amf-mblidhet-te-enjten-diskutime-per-buxhetin-e-2017-es-dhe-masat-administrative-ndaj-kompanive-te-sigurimit-54170" }