Analisti politik: Fillim-viti ka për këngë, “Komisar Katatin”, librin “Vrima”, personazh “Zogun e Tiranës”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:21 27-01-2016 Analisti politik: Fillim-viti ka për këngë, “Komisar Katatin”, librin “Vrima”, personazh “Zogun e Tiranës” Analisti Ilir Kulla

Analisti politik dhe për çështjet rajonale Ilir Kulla, ka një vlerësim të vetin për mënyrën sesi filloi viti 2016 dhe personazhet më kryesore që u bënë objekt dhe subjekt i jetës politike e sociale në vend.  

“S’kemi ç’bëjmë. Milet me kulturë qamet. Kënga e vitit nga grupi “Dasma Myzeqare” është Komisar Katani. Libri i vitit “Vrima” dhe personazhi i vitit “Zogu i Tiranës”. Ju të tjerët, siç ka thënë një ministër i qeverisë, fatkeqësisht jetoni në një fshat të madh” shkruan Ilir Kulla në rrjetin social facebook, duke iu referuar në deklaratën e fundit, shprehjeve të ministers së Kulturës Mirela Kumbaro në emisionin “Shih Programin” të moderatorit Enkel Demi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.080907106399536
array(1) { ["section"]=> string(102) "analisti-politik-fillim-viti-ka-per-kenge-komisar-katatin-librin-vrima-personazh-zogun-e-tiranes-31033" }