Analisti shqiptaro-amerikan: Ditmir Bushati lobon te ndërkombëtarët kundër Ilir Metës

Publikuar tek: politike, më 15:09 01-03-2016 Analisti shqiptaro-amerikan: Ditmir Bushati lobon te ndërkombëtarët kundër Ilir Metës

“Rilindja” e vitit 2013 nga kryeministri Edi Rama dhe dy vitet e tij të qeverisjes kanë provuar të jenë shkatërruese për kombin shqiptar. Partia e tij Socialiste dhe anëtarët e saj besnikë, rekrutimi i praktikantëve pa përvojë dhe besnikëve të korruptuar të Edi Ramës kanë rritur nivelin e varfërisë dhe kanë çuar në qiell nivelin e papunësisë”, shprehet në një artikull të tijin për “Eurasiavieë” analisti shqiptaro-amerikan Peter Tase.

“Tirana është bërë kryeqyteti Europian i mosndëshkimit në zyrat publike, kartelet e trafikimit të drogës ku mbizotëron korrupsioni në Ministrinë e Brendshme, të Jashtme dhe në Shëndetin Publik. Për më tepër, Ministri shqiptar i Punëve Jashtme, Ditmir Bushati, i dërguari kryesor i Ramës për komunitetin ndërkombëtar, ka ndërmarr jashtë një seri fushatash për të njollosur reputacionin e mirë dhe popullaritetin në rritje ndërkombëtar të Ilir Metës, aktualisht kreu i Kuvendit të Shqipërisë”, shkruan në artikullin e tij Peter Tase, analisti nga Kërçova e Maqedonisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dade flet nga Korça për ndryshimet në statutin e Partisë Socialiste: Në dobi të partisë, edhe Xhafaj i propozoi
PROFILET/ Katër ekspertët që u dhanë mend shqiptarëve. Kush janë profesionistët e Komisionit të Venecias »
Article Logic
Execution time: 0.021610975265503
array(1) { ["section"]=> string(90) "analisti-shqiptaro-amerikan-ditmir-bushati-lobon-te-nderkombetaret-kunder-ilir-metes-33931" }