Analisti vë në lojë moderatorët e televizioneve tona përmes tipologjisë së tyre, por cila presupozohet si “lista e zezë”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:59 31-01-2016 Analisti vë në lojë moderatorët e televizioneve tona përmes tipologjisë së tyre, por cila presupozohet si “lista e zezë” Roland Lami, politolog

Politologu Roland Lami vë në lojë moderatorët e programeve në televizionet shqiptare duke dhënë 11 tipologji të tyre. Lami është treguar i kujdesshëm duke shmangur emra të përveçëm por për fat të mirë, moderatorët tanë dhe emisionet e tyre janë të numërueshëm me gishta.

Sipas tipologjisë së Lamit, ne po ju japim edhe “listën e zezë” të moderatorëve të cilit i referohet. 

 Lami në reagimin e tij në rrjetin social shkruan:

“Tipologjia e Moderatorit ne TV tona.

1. te orgnizohen tre deri pese tema ku i behet fresk nje ministri te rendesishem me kusht qe te vij ne studio.

2. shqetesim imadh nese u kenaq ministri per te ardhur perseri ne studio.

3. prokupim sa here derguan mesazh me sms eksponent te rendesishem politik por jo cfare thote publiku per temen qe diskutohet

4. prokupim si do vishem ne emision jo cfare duhet te lexoj per debatin e rradhes.

5. ankth per te mbajtur mend pyetjen e radhes qe do bej jo te administroj pergjigjen e te ftuarit.

6. ftes miqve qe i njoh qe mos te kem te papritura apo informacione qe merzisin njerezit e pushtetshem”.

Po kush janë emisionet dhe moderatorët e tyre bazuar nga sa më sipër?

Blendi Fevziu - Opinion

Ilva Tare - Tonight

Sokol Balla – Top Story

Rudina Xhunga – Dritare

Enkel Demi – Shih Programin

Eni Vasili – Studio e Hapur

Roland Qafoku- Debat

Arian Çani- Zonë e Lirë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038106918334961
array(1) { ["section"]=> string(123) "analisti-ve-ne-loje-moderatoret-e-televizioneve-tona-permes-tipologjise-se-tyre-por-cila-presupozohet-si-lista-e-zeze-31402" }