Andi Bejtja thumbon PD këtë mëngjes: Ja ç’më tha miku dibran për pagesat e tyre në restorante

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:40 13-09-2016 Andi Bejtja thumbon PD këtë mëngjes: Ja ç’më tha miku dibran për pagesat e tyre në restorante

Analisti Andi Bejtja ka qenë thumbues këtë mëngjes me komentin e tij për situatën postzgjedhore në Dibër.

Thotë ndër të tjera se ka pyetur një mik dibran dhe ai ka pasur një argument jo të zakontë për humbjen e thellë të zgjedhjeve nga ana e PD. “Dihet, tha, këta të PS-së, bashkë me çamët hodhën lekë, por këta të PD-së, iknin pa paguar edhe nga restoranti ku hanin”, i ka thënë miku dibran analistit Andi Bejtja.

Statusi i plotë i Andi Bejtes:

“Ajo që ndodhi me zgjedhjet e pushtetit vendor në Dibër, ku e majta me të gjithë faktorët ekonomiko-socialë dhe historike kundra, fitoi, ka vend për shumë komente e analiza, shume sepse është projekti nga ku nis një e ardhme e errët. Por ajo që më bëri më shumë përshtypje ishte konkluzioni i një mikut tim dibran, kur pasi e pyeta si e shpjegon këtë që ndodhi m'u përgjigj: Dihet, tha, këta të PS-së, bashkë me çamet hodhën lekë, por këta të PD-së, iknin pa paguar dhe nga restoranti ku hanin...Kaq për sot”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071229934692383
array(1) { ["section"]=> string(98) "andi-bejtja-thumbon-pd-kete-mengjes-ja-c-me-tha-miku-dibran-per-pagesat-e-tyre-ne-restorante-52744" }