Andi Bushati zbulon mëkatin e jetës së tij

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:57 09-04-2015 Andi Bushati zbulon mëkatin e jetës së tij

Gazetari Andi Bushati ka një mëkat të rëndë që mesa duket i rëndon shumë mbi shpinë. Bëhet fjalë për votën e hedhur prej tij në zgjedhjet lokale të vitit 2000, ku për Bashkinë e Tiranës ka votuar në atë kohë Edi Ramën.

Bushati duket i zgjënjyer nga puna e Ramës në krye të Tiranës për 11 vite, aq sa ai e konsideron votën për të si një mëkat të madh. 

“Kam një mëkat, se në vitin 2000 ka votuar për Rama dhe nuk e di se kur do e lajë”, ka thënë Bushati gjatë kohës që ishte i ftuar në emisionin “Opinion”, ndërsa bisedonte me kandidatin e pavarur për Bashkinë e Tiranës Gjergj Bojaxhiun.

Lexo edhe:

Zgjedhjet lokale/ Bojaxhiu: Në Tiranë do marrim vota të djathta dhe të majta

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13162803649902
array(1) { ["section"]=> string(47) "andi-bushati-zbulon-mekatin-e-jetes-se-tij-8307" }