Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO, Komisionet miratojnë protokollin

Publikuar tek: rajon, më 11:51 11-02-2019 Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO, Komisionet miratojnë protokollin

Komisionet Parlamentare kanë miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut.

Protokolli  u miratua me votat e mazhorancës dhe opozitës.

Parlamenti grek ishte i pari që miratoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

Ratifikimi do të bëhet ditën e enjte në Kuvendin e Shqipërisë, ku i pranishëm do të jetë edhe kryetari i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi.  

Maqedonia behet kështu anëtari i 30-të i NATO-s pas zgjidhjes së konfliktit për emrin me Greqinë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i TMERRSHËM, kamionçina përplas 22 vjeçaren shtatzënë, humb FËMIJËN (PAMJET VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.021106958389282
array(1) { ["section"]=> string(72) "anetaresimi-i-maqedonise-ne-nato-komisionet-miratojne-protokollin-152361" }