Anëtarët socialistë protestë para selisë së PS: Duam zgjedhje, jemi pa kryetar ka 3 vjet

Publikuar tek: politike, më 13:11 22-02-2016 Anëtarët socialistë protestë para selisë së PS: Duam zgjedhje, jemi pa kryetar ka 3 vjet

Disa anëtarë të Partisë Socialiste janë mbledhur para selisë së partisë për të protestuar. Arsyeja e kësaj proteste sipas tyre është mbrojtja e statutit të PS.

Sipas shkëlqim Metës, ish kandidat për kryetar të PS, mandati i Ramës ka mbaruar prej tre vitesh.

“Duam zgjedhje në parti sipas parimit një anëtar një votë. Zgjedhjet nuk janë transparente, ne kërkojmë të mbrojmë statutin. Kemi tre vjet pa kryetar, kryetari duhet të largohet. Rilindja ka uzurpuar Partinë Socialiste”, ka thënë Meta.

Protestuesit janë takuar dhe përshëndetur me kandidatin për kryetar të PS, Ben Blushin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe publikon videon: Shihini barbarët, në krye kërriçi
Manjani-ministrit gjerman të Drejtësisë: "Reforma në Drejtësi ka nevojë për mbështjetjen dhe mendësinë gjermane" »
Article Logic
Execution time: 0.017945766448975
array(1) { ["section"]=> string(92) "anetaret-socialiste-proteste-para-selise-se-ps-duam-zgjedhje-jemi-pa-kryetar-ka-3-vjet-33224" }