Apeli i mirditores që “tronditi” gjithë Parlamentin, Berisha “prek” Ramën aty ku i dhemb më shumë me këtë video (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:33 30-09-2017 Apeli i mirditores që “tronditi” gjithë Parlamentin, Berisha “prek” Ramën aty ku i dhemb më shumë me këtë video (VIDEO)

Gerta Loku, një vajzë mirditore, ka mbajtur sot një fjalim emocionues nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë dhe ka marrë duartrokitjet e të gjithëve në sallë.

Një fjalim kaq emocionues preku jo vetëm Kuvendin por mbarë opinion publik, e këtë e tregon videoja e saj që po bën xhiron në rrjet. Fjalimi i saj i bënte thirrje politikës të kthejë sytë edhe nga fshati dhe e vetmja gjë që Gerta kërkoi është ujë dhe rrrugë për fshatin.

Ish-kryeministri Sali Berisha sapo ka publikuar një pjesë nga fjalimi i saj ku kërkon ujë dhe rrugë për fshatin, ndërsa në fund ka futur disa fjalë të Ramës që kritikonte deputetin demokrat në kohën e qeverisë së tij, ku thotë: “E dëgjonitt Saliun që fliste vetëm rrugë, rrugë, rrrugë…”.

“Jepini ujë dhe rrugë fshatit dhe i keni dhënë jetë. S’kërkojmë asgjë tjetër, ujë dhe rrugë”, tha ndër të tjera Gerta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066239833831787
array(1) { ["section"]=> string(118) "apeli-i-mirditores-qe-tronditi-gjithe-parlamentin-berisha-prek-ramen-aty-ku-i-dhemb-me-shume-me-kete-video-video-94277" }