Apeli i Shkodrës jep vendimin për Safet Bajrin

Publikuar tek: aktualitet, më 18:32 23-05-2019 Apeli i Shkodrës jep vendimin për Safet Bajrin Pjesetari i grupit 'Bajri', Safet Bajri

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi dënimin me 8 vite e 9 muaj e 12 ditë burgim për Safet Bajrin të akuzuar për ‘Shfrytëzim prostitucioni’ dhe ‘Grup i strukturuar kriminal’ në Belgjikë.

Safet Bajri momentalisht po vuan dënimin në burg pas arrestimit si pjesë e grupit Bajri në Shkodër.

Sipas dosjes nga autoritetet belge, Bajri është gjetur fajtor për shfytëzimin si prostitutë të një vajze me inicialet E.G.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.058320999145508
array(1) { ["section"]=> string(53) "apeli-i-shkodres-jep-vendimin-per-safet-bajrin-165457" }