Apple zhduk emojin e pistoletës, ja me çfarë e zëvendëson (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:20 02-08-2016 Apple zhduk emojin e pistoletës, ja me çfarë e zëvendëson (Foto)

Debati i madh i diversitetit të gjinive e detyroi gjigandin amerikan të teknologjisë, Apple, të përfshijë në emojit e saj më shumë karaktere femrash. Por ndryshimet prekën edhe emojit e familjeve.

Apple prezantoi ikonat e familjeve me prindër të së njëjtës gjini si dhe shtoi opsionet për ngjyrat e lëkurës te çdo karakter njerëzor.

Screepistoletadfnshot_1.jpg

Së fundmi, me mbërritjen e iOS 10 Apple pritet të bëjë një zëvendësim tjetër. Pas rasteve të shumta të vrasjeve në masë me armë, kompania ka vendosur të heqë përgjithmonë ikonën e pistoletës, duke e zëvendësuar atë me një pistoletë plastike uji.

Screeemojissssnshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028869152069092
array(1) { ["section"]=> string(67) "apple-zhduk-emojin-e-pistoletes-ja-me-cfare-e-zevendeson-foto-48550" }